SALON DU BOURGET 2015


Jedne największych targów zwiazanych z lotnictwem Salon du Bourget odbywający się cyklicznie w ramach Air Show Paris w tym roku pobił już rekordy w ilości odwiedzających oraz wystawionych na nim firm.
2303 firm prezentujących swoje produkty, 151 000 profesjonalistów odwiedzających salon, 200 000 publiczności odwiedzających salon i pokazy lotnicze ponad 130 samolotów wystawionych na Salonie. W tegorocznej edycji Salonu zaprezentowało się 48 państw.

Od 15 czerwca Salon oraz odbywające się na nim pokazy otwarte były dla profesjonalistów zwiazanych z branżą lotnicza, zawierane były kontrakty oraz spotkania biznesowe. Od 19 do 21 czerwca nastąpiło otwarcie dla szerszej publiczności oraz pasjonatów lotnictwa.
Podczas pokazów lotniczych zaprezentowano wiele samolotów min. : NH90 Caiman, Rafale, Falcon BX, Airbus A350, Airbus A380, Airbus A400M, Mosquito 75, Boeing, YAK 3 .
Akrobacje lotnicze zaprezentowała Francuska grupa wojskowa Patrouille de France na samolotach Alpha Jet. 

Producenci samolotów min : Boeing, Airbus, Bombardier, Avic, Uac, Dassault oraz wiele innych firm.
Duza ofertę zaprezentowała firma Safran oraz firmy z nią zwiazane, głównymi produktami tej firmy jest projektowanie oraz produkcja silników, począwszy od lotnictwa wojskowego po cywilne.
Firma Thales produkująca i rozwijająca technologie zarówno w lotnictwie jak i broni prezentowała dość szeroka ofertę. Wiele firm podwykonawczych oraz spółek z poszczególnych krajów zaprezentowało najnowsze technologie militarne.

 

 

 

Marcin Witamborski dla portalu www.iledefrance.pl